Doporučujeme: Bazar | Služby pro Váš web | Stahovač videí z YouTube | TV program | Měření rychlosti internetu | Snadné sdílení souborů | Italo.cz

Danušky blogísek:) – Hlavně pro holky:)

Ofiny,kam se podíváš:)

Datum: 16. 11. 2008 19.26 | 869× | Kategorie: *Beauty* | Komentáře: 0

Mohou být rovné, šikmé, dlouhé, krátké, decentní, bláznivé, vyzývavé, prostě jakékoliv si jen budete přát. Ano, převleků mají ofiny nespočetné množství, takže si určitě vybere každý přesně dle vlastních představ. A dokonce i kadeřníci se v nich celkem vyžívají, takže vám jistě rádi poradí nebo přímo na vaši žádost vytvoří nějaký ten neokoukaný styl.
Výhodou je, že ofina může ozvláštnit a obměnit váš účes poměrně značným způsobem, přestože jde o zásah poměrně nenásilný. Umí být nenápadná a decentní, ale pokud toužíte po nějakém tom experimentu a něčem bláznivém, i v tomto vám snadno ofina může vyhovět. Záleží jen na tom, jak odvážný a kreativní budete střih a popřípadě barvičky volit.

Další neméně důležitou a ceněnou vlastností ofiny je její univerzálnost. Sluší všem tvarům obličeje a hodí se ke každé barvě vlasů. Dá se upravovat mnoha způsoby a nosí se snad ke všemu. Je to nadčasový sestřih, který snadno přetvoříte do spousty různých stylů, a má i další plus - opticky zvýrazní a zvětší oči, zakryje nerovnoměrný přechod mezi vlasy a čelem a schová vrásky lépe než botox. Prostě malý zázrak.

Ovšem ke každému typu obličeje se samozřejmě hodí trošičku jiná modifikace ofiny. Majitelky oválného obličeje jsou na tom asi nejlépe, těm sluší téměř všechno. Pokud vám ale byl do vínku nadělen obličej kulatý, je třeba se snažit obličej pomocí ofinky opticky zúžit. K tomu skvěle poslouží vrstvená ofina foukaná do výšky. U hranatého obličeje je nejlepší volit sestřih který zjemňuje rysy, končící pod spánkem. K obličeji srdcovitému pak nejlépe sedí ofinka zčesaná ke straně, která odpoutává odvést pozornost od čela.

Ofiny se hodí jak do uhlazených elegantních účesů, tak i do extravagantních asymetrických sestřihů ve kterých barvičky jen hýří. Pokud jde ale o největší hity a tipy, na prvním místě musí být ženskost. Ať už něžná a nevinná nebo důmyslně mazaná, ženskost jednoduše boduje.

Módním hitem jsou mimo jiné opět melíry. A to jak ty přirozeně vypadající, tak ty, které umí vykouzlit jen slunce.

Nosit se budou ofiny střižené rovně či našikmo, delší i kratší, zkrátka takové, jaké vám nejlépe sluší, v jakých se cítíte příjemně, pohodlně, prostě sama sebou. A jaké že jsou hlavní typy ofinek které o letošním podzimu pofrčí? Zaprvé je to dlouhá, hustá, tupá a těžká ofina končící těsně nad očima, která je pravděpodobně hitem největším. Hodí se pro protáhlé obličeje a pevné vlasy. Dále tu máme jemný rozčepýřený styl, ve kterém je ofina bohatě prostříhaná a značně variabilní. Třetí typ - krátká a zubatá, asymetrická ofinka je praktická (není u ní třeba používat žádné stylingové přípravky) a je navíc vhodná pro vlasy jakékoliv délky. A nakonec zbývá ještě dlouhá, odrostlá, lehce střapatá ofina, který bývá obvykle delší po bocích obličeje a směrem ke středu se zkracuje a tvoří oblouček. Ta nejlépe vynikne na rovných, pevných a dlouhých vlasech. Jsou-li navíc ještě silné a husté, tím lépe.

Každou ofinku je ale třeba pečlivě upravovat. Zaprvé ji samozřejmě musíte pravidelně stříhat (tuto fázi přenechejte raději expertům z oboru) a nezapomínejte na styling. Na jemné vlasy použijte sprej pro větší objem a za vlhka je vyfoukejte přes kulatý kartáč. Naopak nezkrotné vlasy zpevněte tužidlem, sušte a zároveň česejte ze strany na stranu. Silné vlasy fénujte postupně přes kulatý kartáč odspodu směrem nahoru, čímž dosáhnete toho, že ofina nebude tak zplihlá a těžká. A jestli máte vlásky vlnité, aplikujte vyhlazující přípravek, které vaše lokýnky nejen vyhladí, ale i ošetří.

Pokud čekáte na nějaké zvučné jméno, pak vězte že i slavné idoly krásy, slečny z přehlídkových mol i herecké hvězdy nosí ofiny. Ofinu si svého času oblíbila i charismatická Jane Birkin, nosí ji Charlotte Gainsbourg, z přehlídkových mol ji přenesly do ulic herečka Mischa Barton, modelky Paris Hilton a Helena Christensen, šansoniérka Mireille Mathieu, a o ofinách ví své i Anna Wintour, šéfredaktorka americké verze módního časopisu Vogue, která už osmnáct let rozhoduje, co si svět oblékne a jak se učeše.. Pádnější důkaz o tom, že ofiny jsou skutečně in snad už dostat ani nemůžete.

Ať už ale zvolíte jakoukoliv délku, tvar či střih, jedno je jisté: ofiny jsou letos jednoznačně v kurzu, tak buďte in, a vyzkoušejte si nějakou tu změnu s pomocí nové ofinky...


Přidat nový komentář:
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici pět: